Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai Sekmadienį Trakuose bus siekiama kraujospūdžio mat...

Sekmadienį Trakuose bus siekiama kraujospūdžio matavimo rekordo

2017 05 10
Trakupusmaratonis20170510

Sekmadienį vyksiančiame „Eurovaistinės" Trakų pusmaratonyje sveikos gyvensenos entuziastai ne tik pradės bėgimo sezoną,  bet ir galės pasimatuoti kraujospūdį ir tokiu būdu prisidėti prie Lietuvos rekordo.
Didžiausio viename renginyje kraujospūdį pasimatavusių žmonių skaičiaus bus siekiama, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, kurios tikslas - patikrinti kiek įmanoma daugiau žmonių visame pasaulyje ir pateikti šią informaciją savo šalies atstovams.

Lietuvos hipertenzijos draugijos prezidentas profesorius Marius Miglinas sako, kad svarbiausia kovos su padidėjusiu kraujo spaudimu priemonė yra aiški ir prieinama informacija.

„Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujospūdžio miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Hipertenzija laikoma daugiausiai mirčių sukeliančiu negalavimu, gali komplikuotis insultą, širdies infarktą ir kitus susirgimus.
Toks didelis pavojus kyla dėl to, kad ligos simptomai dažniausiai nejuntami - tik apytikriai pusė dėl minėtų priežasčių mirusių žmonių žinojo apie savo padidėjusį kraujospūdį", - problemos mastą atskleidžia profesorius M. Miglinas.

Anot iniciatyvos autorės „Eurovaistinės" valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, siekti rekordo būtent Trakų pusmaratonio metu nuspręsta dėl aktyvios šio renginio dalyvių bendruomenės.

„Apie hipertenzijos keliamus pavojus siekiame informuoti kuo daugiau žmonių, tad renginys, kuriame tikimės sulaukti kelių tūkstančių dalyvių, tinka ne tik skatinti žmonių motyvaciją daugiau judėti, bet ir visapusiškai rūpintis savimi - stebėti kūno signalus ir reguliariai atlikti kiekvienam žmogui reikalingus tyrimus. Širdžiai tapus pagrindiniu Trakų pusmaratonio akcentu, išgirsti savo širdį kviesime kiekvieną norintį - pasimatuoti kraujospūdį renginio metu padės net 30 savanorių", - sako „Eurovaistinės" valdybos pirmininkė.

Jai antrina ir Trakų pusmaratonį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai" direktorius Evaldas Martinka. Anot organizatoriaus, ši iniciatyva visiems sportuojantiems turėtų tapti svarbiu priminimu, kad ne visuomet galima pasitikėti tik bendra organizmo savijauta.

„Tendencija, kad lietuviai vis labiau domisi sveika gyvensena bei aktyviu gyvenimo būdu, nieko nebestebina. Vis dėlto tiek sveikatos specialistai, tiek ir profesionalūs atletai neretai pastebi, kad daugumai žmonių vis dar pritrūksta nuoseklumo ir supratimo, kad sveikata reikia rūpintis visapusiškai. Svarbu ne tik mankštintis ir sveikai maitintis, bet ir reguliariai atlikti tyrimus, vengti žalingų įpročių ir streso. Didžiuojamės būdami šios iniciatyvos dalimi ir tikimės, kad renginys padės įtvirtinti nuostatą, jog gera savijauta dar nereiškia, kad jūsų širdis jaučiasi gerai", - sako E. Martinka.

Prisijungti prie kraujospūdžio matavimo rekordo siekimo planuoja ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

„Penktąjį kartą organizuojamo „Eurovaistinės Trakų pusmaratonio" tradicijos vis labiau įsigali mūsų mieste. Kadangi renginys neabejotinai prisideda prie to, kad miestiečiai daugiau sportuotų, užsiimtų aktyviomis veiklomis ir gyventų sveikiau, būsiu pirmoji eilėje prie kraujospūdžio matavimo aparato. Pasinaudoti puikia proga nelikti abejingais sau ir pasitikrinti skatinu ne tik visus bėgikus, bet ir mūsų miesto gyventojus", - prisijungti prie iniciatyvos kviečia Trakų rajono savivaldybės merė.

Eurovaistinės" Trakų pusmaratonis vyks jau gegužės 14 d., sekmadienį. Į visas Trakų pusmaratonio rungtis reikalinga išankstinė registracija. Daugiau sužinoti apie renginį bei užsiregistruoti galima interneto svetainėje www.trakupusmaratonis.lt.