Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidiniai Skiepai Tyrimai Grožis 360
Titulinis Naujienos ir patarimai Kovo mėnesį senjorai vaistinėse pirko tik būtiniau...

Kovo mėnesį senjorai vaistinėse pirko tik būtiniausius vaistus ir naudojosi galimybėmis sutaupyti

2017 03 31
Lazdynai20170331

Kiekvienų metų kovą išauga apsilankančių vaistinėse klientų skaičius. Šiais metais, dėl užsitęsusio peršalimo sezono, senjorai į vaistines užsuko šiek tiek vėliau, bet kur kas aktyviau nei įprasta. Vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad apsilankančiųjų dažnumas išaugo 14 procentų. 9 iš 10 garbingo amžiaus žmonių vaistinėje įsigijo tik jiems reikalingų vaistų.

Anot „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, išaugusį klientų skaičių lėmė ne tik įprastas pavasarinių ligų sezoniškumas, bet ir aiški žinia apie geras vaistų kainas.

„Palyginus su kitais mėnesiais, kovą vaistinėse apsilanko vidutiniškai dešimtadaliu daugiau klientų. Tai lemia ir žmonių gaunamos pajamos, ir besibaigiantis peršalimo ligų sezonas. Vis dėlto šiais metais klientų aktyvumą siejame ne tik su aktualijomis, bet ir labai aiškia žinute apie geras vaistų kainas – net 9 iš 10 vaistinėje apsilankiusių senjorų pirko būtent vaistus, o  palyginę kainas tarp vaistinių tinklų, pastebėjome, kad „Eurovaistinėje“ kainos vienos mažiausių rinkoje“, - sako I. Damulienė.

Vaistinių tinklo duomenimis, klientų antplūdį labiausiai pajuto mažesniuose miestuose ir miesteliuose įsikūrusios vaistinės.

"Traukos centrais kovą tampa visos šalies vaistinės, į kurias atvykstama iš aplinkinių gyvenviečių. Praėjusią savaitę didžiausias klientų apsilankymų augimas stebėtas Viečiūnuose, Kalvelių kaime, Grigiškėse, Šeduvoje, Prienuose. Tam esame pasiruošę – neturime jokių išskirtinių dienų ar valandų specialiems pasiūlymams, tad ir žmonių apsilankymą jaučiame tolygiai, išvengiame eilių ir galime skirti pakankamai laiko individualiems kiekvieno žmogaus poreikiams“, - sako „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė I. Damulienė.

Vaistininkė Reda Žilė antrina, kad kiekvieno kliento siekis – gauti kokybiškiausią vaistą už geriausią kainą, tačiau specialūs pasiūlymai – ne vienintelis būdas sutaupyti ir nepermokėti už vaistus. Vis dėlto pigiausią vaistą pagal veikliąją medžiagą nuosekliai renkasi vis dar nedidelė dalis senjorų.

„Pastebime, kad senjorai paprastai ieško konkrečių vaistų pavadinimų, todėl perkančius kompensuojamuosius vaistus visuomet paskatiname atkreipti dėmesį į prie kasos esantį ekraną, kuriame nuo mažiausios iki didžiausios rodomos vaistų priemokos. Visuomet stengiamės paaiškinti, kad vaisto efektyvumą lemia ne firminis pavadinimas, o veiklioji medžiaga. Jei gydytojas nenurodė jokių ypatingų aplinkybių, tikrai nėra reikalo mokėti brangiau“, - pataria vaistininkė.

Vaistinių tinklo vidinės apklausos duomenimis, 55 proc. vaistininkų ir vaistininkų padėjėjų nuomone geriausios vaistų kainos vaistinių tinkle „Eurovaistinė“. Antroje vietoje esančiam vaistinių tinklui skirti 34 procentai, trečioje vietoje – 6 proc., ketvirtoje – 1 proc. respondentų balsų. Apklausa atlikta šių metų kovo mėnesį.