Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai „Eurovaistinė“ turi kalio jodido ir Vilniuje nereg...

„Eurovaistinė“ turi kalio jodido ir Vilniuje neregistruotiems gyventojams

2021 01 06
Nuotrauka 0045

Sostinės gyventojai pagal jiems išrašytą e. receptą kalio jodidą nemokamai gali atsiimti iki sausio 17 d. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad kalio jodido tablečių teiraujasi ir Vilniuje neregistruoti klientai, jie taip pat nori jų turėti savo namų vaistinėlėje.

Vaistinių tinklo komunikacijos vadovė Laura Bielskė teigia, kad šiuo metu vaistinėse yra galimybė įsigyti kalio jodido be recepto. Vaistas tinkamas vartoti iki 2026 metų.

„Šiuo metu esame sudarę sutartį su ilgalaikiu tiekėju, todėl net ir e. recepto neturintys klientai gali vaistinėse įsigyti tinkamo galiojimo kalio jodido, tikimasi, kad ir ateityje galėsime užtikrinti stabilų tiekimą, todėl tie, kurie neturėjo galimybės atsiimti nemokamai ar nerado, kur įsigyti, neturėtų nerimauti“, – sako „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė L. Bielskė. Pasak jos, didžiausias susidomėjimas kalio jodidu buvo dar vasarą.

Vaistinėse, pagal e. receptą, išduodama dviem paroms reikalinga kalio jodido dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant. Vaikams 3–12 metų yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.

Kalio jodidą, atsitikus branduolinei nelaimei, reikėtų suvartoti per keletą valandų nuo gauto pranešimo, todėl svarbu jį turėti po ranka. Jeigu šiuo metu turite galimybę dirbti iš namų ir daugiausiai laiko leidžiate juose, tai čia ir laikykite, tačiau jeigu dažnai vykstate į darbą, savaitgalius leidžiate sodyboje, verčiau tabletes turėkite su savimi.

Geriausia kalio jodido tabletes laikyti atskirame skyrelyje pinginėje, kur jų nesutrintumėte. Vis dėlto, jeigu vykstate ten, kur karšta arba drėgna, geriau tablečių kartu neimkite.

Kalio jodidas efektyviausias, kai suvartojamas per 2–8 valandas vos pasklidus į aplinką radioaktyviam jodui.

Kalio jodido nerekomenduojama vartoti su kitais vaistais, todėl vertėtų palaukti bent 15–20 minučių, jo šalutinis poveikis yra toks pats kaip ir daugumos vaistų, gal sukelti skausmą, pykinimą, vėmimą ar viduriavimą, tačiau tai pasitaiko labai retai.