Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai Dar ieškote dovanų savo artimiesiems? Nepamirškite...

Dar ieškote dovanų savo artimiesiems? Nepamirškite pradžiuginti ir savęs

2022 12 20
freestocks PxM8aeJbzvk unsplash2

Prieššventinis laikotarpis neretai kai kuriems gali asocijuotis su skubėjimu ir dovanų artimiesiems paieškomis. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad prieššventiniu metu žmonės dažnai dairosi dovanų vaistinėse, tačiau ji pastebi, kad neretu atveju šie žmonės pamiršta pradžiuginti dovanomis save. Ji dalinasi idėjomis, ką padovanodami sau galite pasirūpinti tiek savo sveikata, tiek grožiu.

Natūrali ir sertifikuota kosmetika

Norint palepinti save natūralia ir odą puoselėjančia dekoratyvine kosmetika „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pabrėžia, kad neužtenka ant pakuotės perskaityti patikinimą, kad ši priemonė natūrali.

„Ne daug kas žino, kad produkto sudėtis yra rašoma nuo didžiausią koncentraciją turinčios medžiagos iki mažiausią. Taigi, verta atkreipti dėmesį, kiek sudėtyje yra natūralių ingredientų. Taip pat pažiūrėkite, kad sudėtyje nebūtų parabenų, o jei ir šių yra – tegul jų kiekis neviršija 0,5 proc. O skubantiems ir neturintiems laiko skaityti etikečių, rekomenduočiau ant dekoratyvinės kosmetikos pakuotės ieškoti tokių sertifikavimo ženklų kaip „ECOCERT“ ir „Cosmebio“, – pataria vaistininkė.

Ramybei – melatoninas ir vaistažolių arbatos

„Miegas ir poilsis – geriausia dovana sau. Jeigu prieš šventes vargina stresas ir nuolatinis skubėjimas, o negana to vakarais sunku užmigti dėl greitai galvoje besisukančių minčių, pasirūpinkite savo emocine sveikata. Tam gali padėti geriausiu miego draugu pramintas melatoninas ir įvairios žolelių – ramunėlių, melisų, valerijonų, apynių – arbatos. Visa tai sutrumpins užmigimo laiką“, – pasakoja E. Ramaškienė.

O kad miegas būtų dar saldesnis, vaistininkė pataria susikurti savo malonų vakaro ritualą. Pavyzdžiui, porą valandų be mobiliųjų ar televizoriaus ekranų, su karštu dušu ar vonia, puodeliu arbatos, melatoninu ir gera knyga.

Žiema ar vasara bebūtų – drėkinkite odą

Geriausias būdas išvengti odos išsausėjimo – sąžiningai ją drėkinti visus metus, pasakoja vaistininkė. Ji priduria, kad nuolatinis odos drėkinimas gali tapti ne rutina, bet maloniu SPA namuose. 

„Jeigu norite save apdovanoti sudrėkinta ir išpuoselėta veido oda, lepinkite ją ne tik kasdieniu drėkinamuoju kremu, bet ir kartą į savaitę išbandykite serumus, kurie dar intensyviau ilgesniam laikui pamaitina odą. Taip pat nepamirškite žiemą palepinti savo pėdų ir rankų – pasidarykite druskų voneles su levandų ar verbenų aliejais bei po to išbandykite kojinių arba pirštinių tipo drėkinamąsias kaukes“, – pasakoja vaistininkė.

Nustebinkite save neįprastomis vitaminų formomis

Žiemos metu lydintys peršalimai, išsausėjusi oda ar net labiau slenkantys plaukai gali priminti apie vitaminų svarbą organizmui. Visgi vaistininkė pastebi, kad ne visi nori pradėti dieną nuo saujos vitaminų rankoje, todėl  ji atskleidžia kitas alternatyvas.

„Vitaminus tablečių formoje jūs galite keisti purškiamais vitaminais, kuriuos visuomet patogu turėti su savimi rankinėje. Juos geriausia purkšti po liežuviu, kur daug kraujagyslių – taip vitaminus pasisavinsite greičiau nei įprastai. Taip pat greitesnį poveikį už geriamus vitaminus turi šnypščiosios tabletės, kurios savo vietą gali atrasti kad ir jūsų darbo stalčiuje“, – pasakoja vaistininkė.

Grožio vitaminai

„Grožiu svarbu rūpintis iš ne tik išorės, bet ir vidaus. Jei norite visapusiškai sveikos ir gražios odos, plaukų ar nagų, padovanokite sau grožio vitaminais pramintus cinką, seleną, kolageną, hialuroną bei tokius antioksidantus kaip vitaminai A, C, E. Pavyzdžiui, selenas ir cinkas padės atsigauti jūsų plaukams ir nagų būklei, o kolagenas su hialuronu gali pasirūpinti jūsų oda“, – sako E. Ramaškienė.

Vaistininkė priduria, kad visi šie vitaminai svarbūs ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Anot jos, antioksidantai taip pat apsaugo mūsų organizmą nuo laisvųjų radikalų, dėl kurių nusilpsta mūsų imunitetas ir mes tampame imlesni ligoms.

Nepamirškite stiprinti imuniteto

Stiprus imunitetas – geriausia apsauga nuo peršalimų ir kitų ligų, todėl vaistininkė pataria profilaktiškai vartoti vitaminą C. Anot jos, dar efektyvesnio poveikio galite pasiekti rinkdamiesi liposominės formos vitaminą C.

„Vitaminas C ne tik pasirūpins jūsų imunitetu, bet ir saugos ląsteles nuo laisvųjų radikalų bei pažaidos, palaikys normalią energijos apykaitą, stiprins nervų sistemą ir sumažins pervargimo jausmą. O juk ne tik stiprus imunitetas, bet ir gera emocinė savijauta yra tikriausia dovana, džiaugiantis artėjančiomis šventėmis ir nebijant netikėtai užklupsiančių peršalimo ligų“, – šypsosi vaistininkė.