Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai „Eurovaistinė“: lietuviai vidutiniškai keturias ka...

„Eurovaistinė“: lietuviai vidutiniškai keturias kalėdines dovanas planuoja pirkti vaistinėse

2017 12 13
Untitled Session10114

Vis didesnį dėmesį visuomenėje skiriant gerai savijautai, sveikatos puoselėjimui, dažnas kalėdinėms dovanoms įsigyti renkasi vaistinę. Apklausos socialiniame tinkle rezultatai rodo, kad bent vieną dovaną vaistinėje pirkti yra suplanavę visi be išimties apklausos dalyviai. Vidutiniškai ketinama įsigyti keturias dovanas. Vos 13 proc. teigiančių, kad vaistinėje pirks vieną dovaną, likusieji, po dvi ir gerokai daugiau.

„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė sako, kad šis rodiklis maloniai nustebino.

„Linkėti žmogui sveikatos ir dovanoti gerą savijautą – Lietuvoje nuo seno egzistuojanti tradicija. Pačios maloniausios yra senolių surinktų žolelių arbatų, medaus dovanos. Pastebime, kad dabar tarp mūsų vaistinėje pasirenkamų dovanų ryškus trejetukas – žuvų taukai, tam tikri maisto papildai ir vitaminai. Tai akivaizdžiai dovanos, kurios kiekvienam iš mūsų reikalingos ir rodančios dėmesį žmogui, kuriam tai dovanojama“, - sako populiariausios šalyje vaistinės vadovė.

Tarp pasirinkimų, ką dovanoti, apklausos dalyviai dažniausiai mini sveikatos priežiūrai, jos gerinimui ir palaikymui skirtus preparatus. 84 proc. planuoja dovanoti kraujospūdžio matavimo aparatus, vitaminus ar maisto papildus, 16 proc. – kosmetikos priemones.

„Praėjusiais metais šventiniu laikotarpiu taip pat daugelis savo artimuosius džiugino dovanomis iš vaistinės. Jei prieš metus žmonės vaistinėje rūpindavosi tik sveikatos priežiūrai skirtais preparatais, tai šiais metais pastebime, kad po truputėlį auga susidomėjimas ir grožio puoselėjimui skirtais produktais“, - teigia I. Damulienė.

Kaip artimajam tinkamai išrinkti vitaminus ar maisto papildus?

Vaistininkė Regina Molotkova rekomenduoja atkreipti dėmesį, kam būtent dovanosite maisto papildus ar vitaminus: vaikui, paaugliui, vidutinio amžiaus vyrui, moteriai ar senjorams.

„Prieš pirkdami vitaminus ar maisto papildus, pasidomėkite, ko jūsų artimiesiems labiausiai trūksta. Pavyzdžiui, senjorams gali būti naudingi maisto papildai su kofermentu Q10 širdies ir kraujagyslių sistemai bei ginkmedžio ekstraktas dėmesio koncentravimui ir atminties sutrikimų gydymui“, - aiškina „Eurovaistinės“ farmacininkė.

Pasak R. Molotkovos sportuojantiems galite drąsiai parinkti sudėtinius kompleksus su magnio ir kalcio preparatais, daug dirbantiems tiks energijos suteikiantys papildai. Kalbant apie kitus, patariame rinktis vitaminų bei mineralų kompleksus pagal žmogaus amžiaus grupę.

Grožio priemonės turi būti praktiškos

„Eurovaistinės“ grožio specialistė Samanta Juzėnė pataria grožio produktus rinktis atsižvelgiant į praktiškumą. „Aktualios dovanos yra prausimosi priemonės, kurios bet kokiu atveju bus panaudotos. Jas galima rinktis įvairiomis formomis. Vaistinėje galime pasiūlyti dovanų rinkinukus, kuriuos sudaro šampūnai, kaukės, aliejukai, kondicionieriai ir net veido kremas“, - vardija S. Juzėnė.

Anot specialistės, kita praktiška dovana – rankų kremas. „Tokia kosmetikos priemone tikrai pradžiuginsite savo mamą, draugę ar seserį. Mums moterims rankų būklė yra labai svarbi, nes juk pagal jas yra sprendžiama apie mūsų amžių“, - tikina „Eurovaistinės“ grožio vaistinėje dirbanti moteris.

Vyresnio mažiaus žmonėms grožio specialistė rekomenduoja dovanoti daugiausia sausai odai skirtus produktus. „Vyresnio amžiaus žmonių oda yra sausesnė, plonesnė, riebalinis sluoksnis ne tok didelis, todėl puiki dovana – apsauginiai veido ir kūno odos kremai, kurie žiemą apsaugos ne tik nuo šalčio, bet ir nuo išsausėjimo“, - teigia S. Juzėnė.

Apklausa 2017 m. gruodžio 8-10 dienomis atlikta socialinio tinko „Facebook“ „Eurovaistinės“ paskyroje. Atsakymus pateikė 562 aktyvūs vartotojai.