Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos Lojalumo programa Karjera Vaistininkas pataria Kompensuojami vaistai Leidiniai Sveika vasara!
Titulinis Naujienos Po gaisro Alytuje vaistininkai rekomenduoja neskub...

Po gaisro Alytuje vaistininkai rekomenduoja neskubėti į lauką

2019 10 21
Canva Emergency Fire Exit with smoke and heat

Prieš keletą dienų kilusio gaisro Alytuje pasekmės vis dar gali būti aktyvios. Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Dovilė Pilkienė sako, kad gyventojams patariama elgtis taip, kaip reaguoja juslės. Jeigu kvėpuoti nemalonu, matomi dūmai, likite namuose.

„Rekomenduoju alytiškiams neiti į lauką jeigu jaučiate, kad jame tvyro nemalonus kvapas. Nors tol, kol dūmai nepučiami į miestą, dūmų nesijaučia ir galima gyventi įprastą gyvenimą, tačiau jeigu vėjo kryptis pasikeičia, nemalonus kvapas atsiranda, net toliausiai nutolusiame miesto gale nuo gaisro epicentro reikėtų vengti lauko“, – sako Alytuje dirbanti „Eurovaistinės“ atstovė. 

Vaistininkė pasakoja, kad alytiškiai vaistinėje teiraujasi, ką daryti, kad gaisro padariniai nesukeltų sveikatos problemų. Jeigu yra galimybė, patariame žmonėms likti namuose, užsidaryti langus ar net išvykti iš miesto pas giminaičius.

Žmonės rūpinasi sveikata, vaistinėje ieško medicininių kaukių, tačiau jos nesuteikia šimtaprocentinės apsaugos. Tokiai apsaugai reikėtų naudoti respiratorius, kurie padeda uždengti kvėpavimo takus. Žinoma, einant į lauką, geriau dėvėti medicininę kaukę, negu eiti visai be jokios apsaugos. Norint išvengti apsinuodijimo gali padėti ir angliukas – jis sutraukia toksinus.

„Dar viena problema, kad nuo dūmų gali pradėti ašaroti akys, pradeda jas graužti. Palengvinti nemalonius simptomus gali padėti drėkinamieji arba lašai nuo paraudimo. Tačiau reikia suprasti, kad jeigu vėl eisite į lauką, kur daug dūmų, smalkių ir užterštas oras, akys vėl ims sausėti. Jeigu pajutote galvos skausmą, bendrą silpnumą, ėmė pykinti, tai jau gali rodyti apsinuodijimą, prašome nedelsti ir kreipkitės į gydytoją“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Nuotraukos šaltinis: canva.com