Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos Lojalumo programa Karjera Vaistininkas pataria Kompensuojami vaistai Leidiniai Sveika vasara!
Titulinis Naujienos Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrol...

Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrolitais praturtintas vanduo

2020 07 02
bottle 2582012 1920

Malšinti troškulį vandeniu yra vienas paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų. Sveikatos specialistai rekomenduoja iš vandens gauti dar didesnę naudą – praturtinti jį elektrolitais.

Vaistininkė pasakoja, kad dehidratacija kūne prasideda akimirksniu, tai ypač pastebima mažiems vaikams. Nemėgstantiems gerti paprasto, tyro vandens, galima į vandens gertuvę susipjaustyti šviežių vaisių, išsispausti citrinos sulčių arba įsidėti mėtos lapelių.

„Vanduo savyje turi daug naudingų medžiagų, kurios padeda numalšinti galvos skausmą, suteikia energijos, padeda kontroliuoti svorį, reguliuoja kūno temperatūrą, šalina toksinus ir suteikia kitų naudų, kurių kartais net nepastebime“, – sako „Eurovaistinės vaistininkė Jovita Juodsnukytė.

Pasak jos, išgeriamo vandens kiekį rekomenduojama kontroliuoti pagal kūno svorį. Per dieną vertėtų išgerti apie 2 litrus vandens, tai yra maždaug 30 mililitrų vandens 1 kilogramui.  Nepatartina gerti daug vandens iš karto. Vandenį reikėtų paskirstyti ir gerti likus pusei valandos prieš maistą ir pusvalandį po maisto. Valgant nevertėtų gurkšnoti vandens, geriausia atsikėlus ryte tuščiu skrandžiu išgerti šiltesnio vandens ir po pusvalandžio pusryčiauti.

„Vaistinėje tenka išgirsti mitą, neva tiems, kas turi šlapimo takų uždegimą, dėl per dažno vaikščiojimo į tualetą nereikėtų vartoti vandens. Yra priešingai – kaip tik patariama gerti kuo daug vandens ir taip valyti organizmą“,  – teigia vaistininkė.

Elektrolitų nauda mūsų organizmui

Siekiant padidinti vartojamo vandens naudą organizmui, vaistininkė siūlo pamėginti elektrolitus. Tai viena naudingiausių priemonių organizmo stiprinimui. „Elektrolitai yra druskų mišiniai, kuriuos mes maišome su vandeniu ir taip pasisaviname visas mums reikalingas medžiagas, kurių netenkame prakaituojant, sergant, esant aukštai temperatūrai ar viduriuojant. Tai – kalis, magnis, natris, visi mineralai, kurie pasišalina kartu su vandeniu ir prakaitu“, – sako „Eurovaistinės“ farmacininkė.

Elektrolitai yra būtini normalioms žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti, nes nuo elektrolitų kiekio mūsų organizme priklauso tiek širdies darbas, tiek raumenų veikla, tiek galvos smegenų veikla.

„Netgi kūdikiams yra svarbu duoti elektrolitų. Vaikui susižeidus ar susirgus, kuo įmanoma greičiau reikėtų duoti elektrolitų tam, kad neįvyktų dehidratacija ir vaikas neprarastų svarbiausių medžiagų, tokių kaip kalis, magnis, natris, gliukozė. Šios medžiagos padės organizmui greičiau atsistatyti“, – pataria J. Juodsnukytė.

Elektrolitų vartojimas yra paprastas – į vandenį įmetamas atitinkamas kiekis, kurį vėliau gurkšnojant išgeriame dienos bėgyje. Sveikatos specialistė perspėja, kad reikia budriems būti tuomet, jeigu vartojate kitus vitaminus.

„Yra kelios žmonių grupės: tie, kurie vartoja maisto papildus ir tie, kurie nemėgsta ir nevartoja jokių papildų. Tie, kurie mėgsta gerti vitaminus ir papildus jie jau dažniausiai geria kalį, magnį, daug B grupės vitaminų, todėl jie taip gauna visus mineralus, kurių reikia. Tie, kurie daug sportuoja, dažnai būna lauke, dažnai serga, geria labai daug kavos, jiems elektrolitus rekomenduoju vartoti kasdien“, – sako J. Juodsnukytė.

Vaistininkai pataria, kad pasiimant su savimi gertuvę, naudinga turėti ir elektrolitų, kurie karštomis dienomis padės atstatyti kartu su prakaitu prarastus mineralus ir vitaminus. Taip ne tik išvengsite skysčių trūkumo, bet ir praturtinsite organizmą naudingomis medžiagomis.

Nuotraukos šaltinis: Pixabay.com