Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai Žinomi žmonės: Kalėdas tikrai galima pajusti ir li...

Žinomi žmonės: Kalėdas tikrai galima pajusti ir ligoninėse

2020 12 09
VMS 1751

Gražiausios metų šventės neatsiejamos nuo laiko drauge su artimaisiais, jaukios namų aplinkos, kalėdinės dvasios ir patiekalais nukrauto stalo. Visgi nemažai žmonių neišvengiamai šventes sutiks ligoninėse – pacientai ir medicinos darbuotojai. Nacionalinio vėžio instituto (NVI) ir „Eurovaistinės“  iniciatyva siekiama šventinę dvasią sukurti šalies ligoninėse. Iniciatyvą palaikantys žinomi žmonės pritaria, kad tokiomis akimirkomis kiekvienas linkėjimas padeda stipriau pajusti šventes.

NVI ir „Eurovaistinės“ iniciatyvą palaikantis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas prisimena, kad jam yra tekę sutikti vienus naujus metus ligoninėje kartu su dukra, todėl puikiai supranta, ką tai reiškia. „Esu visa širdimi su tais, kurie šventes sutiks su ligoninės palatoje, bet šventės yra šventės ir jeigu tik nėra nepakeliamo skausmo, tikrai galima patirti Kalėdas“, – sakė J. Sakalauskas ir padovanojo kūrinio „Spragtukas“ įrašą.

Šventiniam dalijimuisi neabejingas  ir LTeam olimpinės komandos narys lengvaatletis Edis Matusevičius. Jis sako, kad sportininkai puikiai supranta tuos, kurie švenčių negalės praleisti net su pačiais artimiausiais šeimos nariais. „Mes nemažai laiko praleidžiame užsienyje, varžybose ir suprantame, ką reiškia praleisti šventes ne namuose, todėl mums prisidėti savo linkėjimais labai svarbu“, – sako jis.

Pasak sportininko, nors dovanos tikrai nėra svarbiausia švenčių dalis, tačiau ligoninėse, kur tikrai trūksta kalėdinės nuotaikos, linkėjimai gali padėti sukurti džiugesnę atmosferą.

Sportininkas pasakoja, kad visada stengiasi dovanoti praktiškas dovanas, todėl prie iniciatyvos prisideda LTeam atributika – rankšluosčiais, gertuvėmis, termosais.

Šia iniciatyva kviečiama pagalvoti apie tuos, kurie šv. Kalėdų rytą atsibus baltoje ligoninės palatoje. Į vaistines atnešti linkėjimai bus išdalyti ne tik pacientams, bet ir ligoninių darbuotojams – gydytojams, slaugytojams, pagalbiniam personalui, kurie, pamiršę save, gelbėja gyvybes, kurie visada randa gerą žodį, geba suteikti viltį, o per šventes tampa tarsi šeimos nariai.

Kiekvienoje „Eurovaistinėje“ nuo gruodžio 1 iki 14 d. žmonės kviečiami dalintis parašytu sveikinimo laišku, atviruku, vaikų nupieštu piešiniu, rankdarbiu, skaitiniu ar net vitaminais sveikatai. Organizatoriai pasirūpins, kad šalies ligonines tinkamai paruoštos ir saugios dovanos pasiektų dar iki šv. Kalėdų.