Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Karjera Kompensuojami vaistai Leidiniai Mano EUROVAISTINĖ telefonu
Titulinis Naujienos ir patarimai Vaistininkė G. Mendelienė: svarbu, kad kolegos dar...

Vaistininkė G. Mendelienė: svarbu, kad kolegos darbe jaustųsi gerai

2021 02 10
Giedre Mendeliene

Kelmės „Eurovaistinėje“ dirbanti vaistininkė Giedrė Mendelienė prisimena, kad karjeros pradžia, vos pabaigus studijas, nebuvo lengva, tačiau dėl to galbūt jai dar labiau norisi stengtis padėti į vaistinę atėjusiam naujam kolegai. Ši publikacija yra „Eurovaistinės“ rengiamo ciklo „Daugiau nei profesija“ dalis.

– Kaip nusprendėte tapti vaistininke?

– Iš tikrųjų mane pastūmėjo mano mama, kuri taip pat buvo vaistininkė. Vaikystėje labai daug laiko praleisdavau vaistinėje, netgi turiu lapelį, kurį parašiau pirmoje klasėje, jį man atnešė pradinių klasių mokytoja, kuriame esu užrašiusi, kad užaugus būsiu vaistininkė.

– Ar prisimenate savo pirmą darbo dieną vaistinėje?

– Taip, mano pirmoji diena buvo ne šioje vaistinėje, o kitoje. Tiesą sakant, nebuvo labai smagu, nes kitoms darbuotojoms aš atrodžiau kaip konkurentė. Dabar visada, kai į mūsų vaistinę ateina naujų darbuotojų, studentų stengiuosi, kad jiems tos dienos būtų visiškai priešingos nei man buvo tada.

– Ar Jūs vaistininkas ir tarp savo draugų ir artimųjų? Kokių klausimų sulaukiate draugų susibūrimuose?

– Taip, sulaukiu labai daug klausimų ir iš artimųjų, ir sutikusi draugus retai išvengiu klausimų iš šios srities. Klausimai būna įvairiausi, bet, ko gero, pagrindinis – kaip stiprinti sveikatą? Būna, kad pasiteirauja ir apie specifinį gydymą, bet žiemos ir pandemijos metu, dažniausiai klausiama, kaip stiprinti sveikatą.

– Kokios akimirkos darbe jus džiugina labiausiai?

– Pirmiausiai, labai džiugina kolektyvo išsakyta nuomonė, kad jiems labai smagu darbe, kad jie gerai jaučiasi ir čia jiems gera aplinka. Žinoma, labai džiugina ir klientų atsiliepimai, padėkos, žinojimas, kad jie nori pas mus sugrįžti. Labai smagu iš klientų gauti asmeninio dėmesio ir padėkų. Tikrai labai džiugina eiti į darbą, kai jauti ir matai, kad kolektyvas gerai nusiteikęs, visi smagūs ir jokios įtampos darbe nejaučia ir, aišku, kai gauni tokį klientų  dėmesį.

– Kaip manote, kokia savybė pati svarbiausia vaistininkui ir kodėl?

– Geranoriškumas, net atjauta žmogui. Ateina pas mus visokių klientų, kartais ir blogiau nusiteikusių, ir piktesnių, bet vis tiek reikia kažkaip išlaviruoti ir padaryti, kad žmogus išeitų laimingas gavęs farmacinę paslaugą ir kartu psichologinę paslaugą.

– Kas jums sutelpa į sąvoką profesionalumas?

– Žinoma, farmacinės žinios, klientų aptarnavimas, kažkiek ir psichologinės žinios.

– Ką mėgstate veikti po darbo?

– Pagrindinis mano užsiėmimas yra vaikai, šeima. Labai mėgstu leisti laisvalaikį lauke: vaikščioti, važinėti dviračiais, sportuoti. Jeigu neleidžia oro sąlygos, tada laiką leidžiu namuose su vaikais. Kai turiu laiko, mėgaujuosi skaitydama knygas, mėgstu tiek profesinę, tiek grožinę literatūrą.

– Kokį su gera savijauta susijusį naujametinį pažadą sau norėtumėte duoti?

– Aišku palinkėčiau, šiuo metu, tiek sau tiek kitiems ypač neprarasti optimizmo, geros nuotaikos ir nepaskęsti tam blogų minčių kartiniam liūne. Kuo daugiau įžvelgti pozityvumo šiuo laikotarpiu. Ir sau linkiu, kuo daugiau optimizmo.

– Ko palinkėtumėte savo klientams?

– Geros nuotaikos, optimizmo, svajonių išsipildymo, o svarbiausia – tai sveikatos. Jos gal net tris kartus.

Giedrė Mendelienė „Eurovaistinėje“ dirba 15 metų.