Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Karjera Kompensuojami vaistai Leidiniai Mano EUROVAISTINĖ telefonu
Titulinis Naujienos ir patarimai Vaistininkė D. Pultinevičienė: viskas prasideda nu...

Vaistininkė D. Pultinevičienė: viskas prasideda nuo nusiteikimo

2021 02 19
Danguole

Optimizmu kasdien spinduliuojanti Marijampolėje dirbanti vaistininkė Danguolė Pultinevičienė sako, kad gera nuotaika prasideda nuo šypsenos, ji jau penkiolika metų klientams stengiasi skleisti tik geras emocijas. Ši publikacija yra „Eurovaistinės“ rengiamo ciklo „Daugiau nei profesija“ dalis.

– Kaip nusprendėte tapti vaistininke?

– Tai buvo mano vaikystės svajonė, kito darbo neįsivaizdavau. Prisimenu, kai su tėvais eidavau pas močiutę ir pakeliui buvo vaistinė, aš turėdavau būtinai į ją užeiti ir kažką, nors kokį menkniekį, nusipirkti. Vaistinės kvapas mane tiesiog užburdavo.

– Ar prisimenate savo pirmą darbo dieną vaistinėje?

– Prisimenu, buvo labai nedrąsu, bet mane šiltai priėmė. Tuomet dirbau Lazdijuose, vėliau buvo labai sunku išeiti ir palikti kolektyvą, tačiau pradėjau dirbti kitoje vaistinėje.

– Ar jūs vaistininkė ir tarp savo draugų ir artimųjų? Kokių klausimų sulaukiate draugų susibūrimuose?

– Taip, esu, draugai konsultuojasi, klausia kaip darbas, ar neatsibosta bendravimas kiekvieną dieną su žmonėmis, prašo patarti, užduoda daug įvairių klausimų.

– Kokios akimirkos darbe jus džiugina labiausiai?

– Mane viskas džiugina. Labai smagu bendrauti su kolektyvu, esame kartu jau penkiolika metų, jie man yra kaip šeima. Per gimtadienius sveikiname vieni kitus, turime tradiciją ryte, kai nėra žmonių, gerti kavą. Bendravimas su žmonėmis mane džiugina. Nenorėjau dirbti kabinete, svajojau apie darbą prie kasos, nes man tai yra atsipalaidavimas.

– Kaip manote, kokia savybė pati svarbiausia vaistininkui ir kodėl?

– Mylėti žmones, mylėti savo profesiją ir tuomet viskas bus gerai. Jeigu to dalyko nemylėsi, tave nervins bendravimas su žmonėmis, negalėsi dirbti, nes kiekvieną minutę reikia bendrauti, išklausyti, paguosti, net jeigu girdi tą pačią istoriją dešimtą kartą.

– Kas jums jums yra profesionalumas?

– Profesionalumas yra viskas – savo srities išmanymas, vaistų žinojimas, domėjimasis, mokymasis ir dalyvavimas.

– Ką mėgstate veikti po darbo?

– Labai mėgstu skaityti knygas, megzti, žiūrėti filmus, labiau patinka atpalaiduojantys, nemėgstu detektyvinių ar psichologinių filmų.

– Kaip manote, kas svarbiausia gerai savijautai?

– Nusiteikimas, kad viskas bus gerai. Jeigu visuomet pesimistiškai galvosi, tai tuomet ir stresuosi.

– Koks jūsų pozityvmo receptas?

– Kaip kolegos apie mane sako: „Šypsosi net ir tada, kai jai skauda ar kažkas negerai“. Nemoku būti susiraukusi, nebent tada, kai būnu viena, bet stengiuosi nesukelti kitiems neigiamų emocijų ir negadinti nuotaikos. Stengiuosi šypsotis ir tuomet nuotaika būna gera.

– Ką norėtumėte palinkėti savo klientams?

– Sveikatos, kantrybės ir optimizmo – tai yra pagrindas.

D. Pultinevičienė „Eurovaistinėje“ dirba 15 metų.