Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Karjera Kompensuojami vaistai Leidiniai Mano EUROVAISTINĖ telefonu
Titulinis Naujienos ir patarimai Vaistininkė D. Marinskienė: šie metai buvo neeilin...

Vaistininkė D. Marinskienė: šie metai buvo neeiliniai

2021 02 15
Daiva Marinskiene

Šiauriausiame Lietuvos taške esančioje „Eurovaistinėje“ Biržuose dirbanti Daiva Marinskienė sako, kad meilė farmacijai užgimė dar vaikystėje – ji mėgo žaisti vaistinę. Ši publikacija yra „Eurovaistinės“ rengiamo ciklo „Daugiau nei profesija“ dalis.

– Kaip nusprendėte tapti vaistininke?

– Vaistinėje dirbu daugiau kaip dvidešimt metų, tad sprendimą priėmiau labai seniai. Vaikystėje mėgau žaisti vaistinę. Man ši specialybė atrodė labai paslaptinga ir įdomi – balti chalatai, vaistinės švari, tvarkinga ir jauki aplinka.

– Ar prisimenate savo pirmą darbo dieną vaistinėje?

– Pirmos darbo dienos neatsimenu. Pradžioje, aišku, buvo naujovių, nes atėjus dirbti po mokslų, praktikos labai trūksta, todėl iš pradžių buvo sunku.

– Ar jūs vaistininkas ir tarp savo draugų ir artimųjų? Kokių klausimų sulaukiate draugų susibūrimuose?

– Taip, o klausimai priklauso nuo amžiaus. Būna, kad ir gatvėje užklausia, ar tam tikrų vaistų yra, jaunimas daugiau teiraujasi apie kosmetiką, o vyresnio amžiaus artimųjų ir pati kartais paklausiu, kaip sekasi, kokius preparatus vartoja.

– Kokios akimirkos darbe jus džiugina labiausiai?

– Klientai užsuka į vaistinę su konkrečia problema. Džiugina, kai klientui gali padėti, malonu, kai sugrįžta ir padėkoja. Tai rodo pasitikėjimą vaistininku, jautiesi naudinga.

– Kaip manote, kokia savybė pati svarbiausia vaistininkui ir kodėl?

– Meilė savo profesijai, sąžiningumas tiek klientui, tiek sau pačiam. Jeigu klientas prašo, aš iš širdies noriu padėti, kad jam tikrai tiktų, noriu parinkti tinkamus vaistinius preparatus, rekomenduoti papildomas priemones.

– Kas jums sutelpa į sąvoką profesionalumas?

– Darbe vaistininkui privaloma vadovautis aukštais etiniais ir profesiniais standartais. Profesionalumas – labai plati sąvoka, į kurią įeina savo srities išmanymas, įsigilinimas, dalinimasis savo žiniomis ir patirtimi, profesionalūs bendravimo įgūdžiai. Turime domėtis viskuo, dalyvauti mokymuose, seminaruose, visą laiką gilinti ir tobulinti žinias, nesustoti vietoje.

– Ką mėgstate veikti po darbo?

– Laisvalaikiu mėgaujuosi kelionėmis, mėgstu keliauti ir Lietuvoje, ir užsienyje, žiūriu įvairius filmus – dokumentinius, detektyvinius ir kitų žanrų.

– Kokį su gera savijauta susijusį naujametinį pažadą sau norėtumėte duoti?

– Norėčiau sau pažadėti būti optimistiškesne, nes kartais lenda pesimistinės nuotaikos. Tad linkiu sau daugiau pozityvumo, nepristigti kantrybės ir ištvermės.

– Praėję metai buvo kitokie – kas jums buvo įsimintiniausia?

– Aišku, kaip ir daugeliui, – karantinas, neeiliniai metai, tokių metų per mano visą gyvenimą nėra buvę, niekam turbūt nėra buvę tokių pandemijos metų. Iš pradžių buvo visko, gavome šoką, galvojome, kas čia bus, kaip čia bus, kaip dirbsime.

– Ko palinkėtumėte savo klientams?

– Iš visos širdies linkiu sveikatos. Pagrindinis, man atrodo, žmonių noras turėti gerą sveikatą, o paskui jau visą kita – laimė, džiaugsmas ir materialiniai dalykai. Sveikata brangiausias turtas.

Daiva Marinskienė „Eurovaistinėje“ dirba 13 metų.