Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai Vaistininkai primena: vaistinėse klientų galimybių...

Vaistininkai primena: vaistinėse klientų galimybių pasai netikrinami

2021 09 23
P1790244

Nuo rugsėjo 13 d. įsigaliojus koronaviruso pandemijos valdymo priemonėms, į dalį šalies vaistinių, kurios įsikūrę didesniuose prekybos centruose, patekti galima turint galimybių pasą. „Eurovaistinės“ atstovai primena, kad pačios vaistinės šio dokumento netikrina. Be to vis dar visose vaistinėse nemokamai galima atsispausdinti galimybių pasą.

„Praėjusią savaitę susidūrėme su nesusipratimu dėl šių ribojimų. Norime visiems gyventojams priminti, kad galimybių paso vaistinėje neprašome, o jeigu vaistinė įsikūrusi tam tikrame prekybos centre, tai arba jame tikrinantys dokumentą stovi atokiau nuo vaistinės ir į ją galima patekti visiems asmenims, arba dokumentas tikrinamas prie pat įėjimo į prekybos centrą. Pačioje vaistinėje nesiteiraujame, ar turite šį dokumentą“, - sako bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė.

Pasak jos, įmonė savo internetiniame puslapyje, plakatais ant vaistinių, nemokamu numeriu 8 800 50005 nurodo tikslias vietas, kuriose dokumentas būtinas, o kuriose ne. Šiuo metu į 71 „Eurovaistinės“ vaistinę klientai gali patekti turėdami galimybių pasą. Dar daugiau nei 200 vaistinių aptarnaujami ir klientai dar neturintys galimybių paso.

Kasdien ieškoma išeičių, kaip klientams suteikti galimybę įsigyti būtinų prekių vaistinėse. „Ieškome priemonių, kurios padėtų išsaugoti patogumą klientams. Pavyzdžiui, Tauragėje prailginome vaistinių darbo laiką, kurios aptarnauja ir dar neturinčius galimybių paso klientus. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių“, – įvardija L. Bielskė.

Visose vaistinėse ir toliau galima atsispausdinti galimybių pasą, jį gali gauti pasiskiepiję pagal skiepų planą, persirgę arba antikūnų turintys asmenys, taip pat atlikus mokamą PGR tyrimą. Galimybių pasą gali išduoti vaistininkai, farmakotechnikai, vaistininkų asistentai ir konsultantai.

Galimybių pasą vaistinėje pageidaujančių atsispausdinti klientų prašoma pateikti asmens tapatybės dokumentą. Jeigu norima atspausdinti dokumentą artimajam, su savimi prašoma turėti jo asmens tapatybės dokumentą ir asmens, kuriam prašoma išduoti galimybių pasą, laisvos formos prašymą.

„Eurovaistinė“ primena, kad augant atvejų koronaviruso skaičiui net ir turint imunitetą svarbu rūpintis savo saugumu ir taisyklingai dėvėti apsaugines kaukes, rūpintis tinkama rankų higiena, skirti papildomo dėmesio savo imunitetui ir jaučiant bet kokius peršalimo simptomus likti namuose.