Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai Šventės – jau visai čia pat: kaip išrinkti dovaną ...

Šventės – jau visai čia pat: kaip išrinkti dovaną vaistinėje, kuri pradžiugintų artimuosius?

2022 12 21
rob laughter Rv UID0uyMM unsplash

Artėjant šventėms norime savo artimiesiems padovanoti tokias dovanas, kurios parodytų meilę, rūpestį ir dėmesį. Sveikata ir gera savijauta – tai vienas dažniausių palinkėjimų per šventes, todėl „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė dalinasi dovanų idėjomis, kurias galima rasti užsukus į vaistinę.

Derinkite vitaminus su kitomis priemonėmis

„Įsiklausykite į artimąjį. Jeigu artimasis pastaruoju metu patiria daug streso, sukurkite jam individualią dovaną, į kurią įeina melatoninas saldžiam miegui, už nervų sistemą ir energijos palaikymą atsakingas magnis bei pasilepinimui skirta lakštinė, raminamoji veido kaukė. Jei artimasis skundžiasi nusilpusiais plaukais – padovanokite plaukus maitinančią kaukę ir grožio vitaminus. Taip plaukai bus stiprinami tiek iš išorės, tiek iš vidaus“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.

Kasdienių ritualų dovanos

Vaistininkė pataria prieš renkant dovanas artimiesiems, gerai įsivertinti, ką jie kasdien naudoja ir mėgsta. Atkreipkite dėmesį vonioje, galbūt tuoj pasibaigs jų mėgstami kremai ar kitos priemonės. Taip pat apmąstykite, galbūt artimasis dirba stovimą darbą ir jam praverstų maitinančios ir atpalaiduojančios pėdų kaukės-kojinės, šveičiamoji kaukė ir kremas joms. O gal darbe tenka kasdien dėvėti apsauginę kaukę, dėl ko vakarais gali prireikti odą nuraminančių, maitinančių ar bėrimus mažinančių priemonių.

Pasiūlykite išbandyti ką nors naujo

„Jeigu artimasis mėgsta išbandyti naujoves, galite jam padovanoti įvairiausių formų vitaminų. Vitaminai tabletėmis gali būti pabodę, todėl išrinkite artimajam purškiamus arba aliejinius vitaminus, taip pat šnypščiąsias tabletes. O jeigu artimasis nori kosmetikos priemonių, padovanokite jam veido kremą su aukso dulkėmis“, – pasakoja vaistininkė.

Dovanos vaistinėje – netgi vaikams

Vitaminai vaikams – net ir tai gali tapti puikia dovana vaikams, pasakoja vaistininkė. Anot jos, atsiranda vis daugiau spalvotų ir saldžių vitaminų-guminukų. Jei įprastų vitaminų tabletėmis vaikams gali nesinorėti vartoti, šie vitaminai taps tikru desertu po pusryčių arba pietų. Taip pat šiuos vitaminus organizmas įsisavina geriau negu tabletes, tad nauda dviguba – ir skanu, ir sveika.

Individuali vaistinėlė – kiekvienam pagal poreikį

Kiekvienam žmogui pagal jo pomėgius ar gyvenimo įvykius galima pritaikyti individualią vaistinėlę, pasakoja vaistininkė. 

„Pagalvokite, galbūt artimųjų šeimoje netrukus gims mažylis – tokiais atvejais parenkite naujosios mamos vaistinėlę, kur būtų sudėtos visos svarbiausios priemonės palaikyti mamos psichologinę ir fizinę būklę. O gal artimų rate yra pirmakursis studentas, kuriam praverstų namuose turėti vaistinėlę visiems netikėtiems atvejams. O jei artimasis aktyviai sportuoja – tuomet įteikite įvairiausių skonių gliukozės tabletes ir skanių elektrolitų gėrimų rinkinį“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkė.