Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai Sveikas vienas – sveiki visi!

Sveikas vienas – sveiki visi!

2018 10 11
Persalimas 768x442

Sloga, gerklės perštėjimas, bendras silpnumas – pirmieji požymiai, pranešantys apie peršalimą. Keičiantis orams ir aplinkui padaugėjus peršalusių ir virusų paveiktų žmonių, kyla didesnė tikimybė pasigauti ligą.

Peršalimo ligomis sergama iš tiesų gana dažnai – suaugusieji serga keletą kartų, o vaikai peršalti linkę dar dažniau – iki keliolikos kartų per metus. Didesnė rizika susirgti  yra turintiems silpną imuninę sistemą – kuo labiau nusilpęs organizmas, tuo greičiau peršalsime ir ligos dažniau pasikartos.

Pirmieji peršalimo simptomai – šiek tiek padidėjusi kūno temperatūra, bendras silpnumas, gerklės perštėjimas, sausas kosulys – rodo, jog būtina pradėti gydytis. Svarbu gerti daugiau vaistažolių arbatų, kelias dienas praleisti lovoje, gerai pailsėti. Visa tai padės išvengti paprasto peršalimo komplikacijų ir antibiotikų vartojimo. Tiesa, esant aukštai temperatūrai, nepavykus greitai palengvinti simptomų ar savijautai labai pablogėjus, ilsėtis ir skysčius vartoti nepakanka – būtina kreiptis į specialistus.

Kad peršalimas nebūtų toks baisus, svarbu stiprinti organizmą. Patartina laikytis darbo ir poilsio režimo, miegoti 7–8 valandas, būti gryname ore, naudinga sportuoti, mankštintis, įvairiai ir sveikai maitintis. Dažnas rankų plovimas – taip pat labai svarbus profilaktikos būdas prasidėjus rudeniui. O organizmą stiprinti patariama vitaminu E ir visų peršalimo ligų priešu vitaminu C.

„Eurovaistinės“ vaistininkai pasiruošė peršalimo sezonui. Užeikite ir padėsime nesusirgti arba greičiau atsikratyti peršalimo simptomų. Jauskitės gerai!