Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai Sostinės senjorams – pasiūlymas stiprinti sveikatą...

Sostinės senjorams – pasiūlymas stiprinti sveikatą ir rasti naują pomėgį

2017 09 04
Plakatas Susitikime senjorai

Įvertinę Vilniuje gyvenančių pagyvenusio amžiaus žmonių aktyvumą ir siekdami suteikti jiems galimybę daugiau judėti, pažinti ir jaustis gerai, iniciatyvių žmonių grupė skelbia projektą, kurio metu keli šimtai senjorų nemokamai galės lankyti įvairius užsiėmimus.

Idėjos autorius Edgaras Staniškauskas sako, kad nuo šiandien iki pat lapkričio pabaigos žmonės galės lankyti dailės terapijos, sveikatos stiprinimo ir kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus.

„Tikimės, kad vyresnio amžiaus vilniečiams tai bus prasmingo rudens pradžia ir jie noriai prisijungs prie iniciatyvos pasimokyti šio to naujo ir turiningai praleisti laiką su bendraminčiais. Mums pavyko ne tik rasti partnerius, kurie geranoriškai sutiko prisidėti, bet ir ypatingus užsiėmimų kuratorius – Dalią Michelevičiūtę, Liną Lianzbergį ir Kristiną Račkauskaitę“, – sako projekto vadovas E.Stanišauskas.

Anot jo, visa, ką senjorai turi padaryti, jau nuo šiandien skambinti telefonu 8 60 336 266 arba rašyti elektroniniu paštu susitikim@susitikim.lt ir užsiregistruoti.

Visus užsiėmimus dovanoja įmonė „Eurovaistinė“. Pasak bendrovės valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, neabejojama projekto verte ir tikimasi, kad prie panašių iniciatyvų norės prisijungti ir kiti miestai.

„Pasiteiravome visuomenės, ar jų artimi žmonės, senjorai, gyvena aktyviai ir ar turi kokį nors hobi. Rezultatai maloniai nustebino, kas antras pagyvenęs žmogus turi bent po kelis mylimus aktyvius užsiėmimus – nuo gėlių auginimo sode, kojinių mezgimo, iki fotografavimo, ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis, ar net keliavimo po kalnus. Visa tai leidžia manyti, kad ir šio rudens projektas senjorams susilauks dėmesio, o kitais metais galbūt ir persikels į kitus miestus“, – teigia I.Damulienė.

Visi užsiėmimų kuratoriai nekantriai laukia grupių, su kuriomis teks dirbti. Scenos profesionalė, Lietuvos teatro ir kino aktorė bei šokėja Dalia Michelevičiūtė ves sveikatos stiprinimo užsiėmimus, garantuosiančius puikią savijautą ir geresnę nuotaiką.

Tapytojas, parodų kuratorius, Lietuvos edukologijos universiteto docentas Linas Lianzbergis ves dailės terapijos užsiėmimus. Jų metu senjorai bus mokomi tapyti ant drobės naudojant įvairias technikas ir būdus, studijoje ir organizuojant plenerus – atvirame ore piešiant bei tapant iš natūros. Projekto pabaigoje bus organizuojama sukurtų darbų paroda.

Rankdarbių meistrė Kristina Račkauskaitė ves kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus, kurių metu senjorai dekoruos medžio dirbinius dekupažo technika, mokysis velti rankdarbius iš vilnos.

Projekto informaciniai partneriai: naujienų portalas 15min.lt, LRT, radijo stotis „Lietus“ ir žurnalas „60+“. Projekto partneriai: akių klinika „Lirema“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Pagrindinis projekto partneris: „Eurovaistinė“.