Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai Po švenčių vaistinėse dažniau ieškoma nėštumo test...

Po švenčių vaistinėse dažniau ieškoma nėštumo testų: ką svarbiausia žinoti prieš jais naudojantis?

2023 01 16
jonathan borba BIxl4G9uog0 unsplash

Nurimus šventėms vaistinėse vis dažniau ieškoma nėštumo testų. „Eurovaistinės“ duomenimis, vien sausio mėnesį nėštumo testų įsigyta jau 30 proc. daugiau nei gruodį. Šią tendenciją vaistinių tinklas fiksuoja jau trečius metus, todėl vaistininkė Elvyra Ramaškienė dalinasi patarimais, į ką svarbiausia reikėtų atsižvelgti prieš panaudojant nėštumo testą.

„Vaistinėse apsilankantys žmonės vis dažniau lentynose dairosi nėštumo testų. Pastaraisiais metais žmonės kur kas drąsiau konsultuojasi dėl jų naudojimo negu anksčiau. Visiems galima atsakyti tą patį – svarbiausia vadovautis instrukcija, kuri išties nėra sudėtinga. Nors nėštumo testai yra tikslūs iki 99 procentų, norint įsitikinti dėl jų rodomo rezultato, reikėtų atsižvelgti į keletą svarbiausių jų naudojimo taisyklių“, – pasakoja vaistininkė bei įvardija svarbiausias taisykles.

1. Rezultatai – ne iš karto. Vaistininkė pabrėžia, kad nėštumo testo rezultatus reikėtų vertinti ne iš karto, bet praėjus 5-10 minučių ir ne vėliau.

2. Dvi savaitės. Tikslingiausia būtų nėštumo testą atlikti praėjus dviem savaitėms po paskutiniųjų turėtų menstruacijų.

3. Ankstyvas nėštumo testas. Jeigu nekantraujama dėl rezultatų, galima vaistinėse ieškoti ankstyvų nėštumo testų, kurie yra daug jautresni ir gali parodyti nėštumą praėjus vos 10 dienų po lytinių santykių.

4. Rytas. Būtent ryte yra geriausias laikas nėštumo testui, kadangi tuomet yra didžiausia šlapimo koncentracija.

5. Nepersistenkite su vandeniu. Vaistininkė pasakoja, kad jeigu norint greičiau pasišlapinti, išgeriamas didelis kiekis vandens, visa tai gali parodyti neigiamą testo rezultatą.