Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidiniai Skiepai Tyrimai Grožis 360
Titulinis Naujienos ir patarimai Po straipsnių žiniasklaidoje apie aspirino naudą s...

Po straipsnių žiniasklaidoje apie aspirino naudą sergant COVID-19, „Eurovaistinėje“ šuolis jo įsigyjančių

2020 11 13
pexels freestocksorg 1639441

Šalyje nemažėjant koronavirusu sergančių žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako pastebintys, kad klientai reaguoja į viešoje erdvėje pasirodančią informaciją ir dažnai ieško vaistų, kurie skelbiami naudingais, sergant šia liga. Pasirodžius informacijai, kad tam naudingas aspirinas, šio vaisto vaistinėje per savaitę buvo įsigyta beveik 50 proc. daugiau, nei savaitę iki žinutės.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad acetilsalicilo rūgštis, kuri yra aspirino veiklioji medžiaga, gali palengvinti koronaviruso sukeliamas komplikacijas, žmonės suskubo šiuo vaistu papildyti savo namų vaistinėles. Namų vaistinėles besipildantys klientai taip pat dažnai įsigyja nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, vaistus gerklės skausmui malšinti, apsaugos ir dezinfekcijos priemones, raminančias vaistažolių arbatas.

Bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad „Eurovaistinėse“ po straipsnio publikavimo padaugėjo ir klausiančių apie aspiriną ir jo įsigyjančių. 

„Vaistininkai sako pastebintys, kad tai dažna reakcija po žiniasklaidoje pasirodžiusių publikacijų. Be to, šiuo metu mūsų klientai aktyviau pildo savo namų vaistinėles. Nuolat primename klientams atidžiai vertinti informaciją žiniasklaidoje ir vaistus vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje arba juos rekomendavus gydytojui arba vaistininkui“, – sako L. Bielskė.

Pasak „Eurovaistinės“ farmacijos specialisto Igno Popos, aspirinas didesnėmis dozėmis dažniausiai vartojamas skausmui ir karščiavimui mažinti, o mažesnėmis dozėmis gali būti vartojamas trombozių profilaktikai, kai to reikalauja paciento sveikatos būklė ir anamnezė. Sergant koronavirusu tinkamiausius vaistus simptomų kontrolei reikėtų rinktis tik pasitarus su gydytoju. Taip pat su specialistu būtina pasitarti dėl acetilsalicilo rūgšties vartojimo vaikams ir paaugliams jaunesniems nei 16 metų.