Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai Netektį išgyvenusiems žmonėms skirta knyga nuo šio...

Netektį išgyvenusiems žmonėms skirta knyga nuo šiol ir „Eurovaistinėse“

2017 03 24
foto 58 12

Didžiųjų šalies „Eurovaistinių“ lentynas pirmą kartą pasiekė knyga.  Tai - knyga be pavadinimo, kurioje surinktos ir papasakotos žmonių, patyrusių artimojo savižudybę istorijos. Knygoje savo išgyvenimais dalinasi 15 žmonių, o jos iniciatoriai tikisi, kad pasakojamos istorijos paskatins drąsiau kalbėti apie savižudybių prevenciją ir padės gyti netekusiems artimųjų.

Anot „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, vaistininkų profesijos atstovai supranta, jog nuoširdus pokalbis, galimybė išsipasakoti ar išgirsti istorijų, su kuriomis galėtume susitapatinti, gali padėti išgyventi tiek ligą, tiek ir sielvartą. Deja, savižudybė – mūsų visuomenėje – tema, apie kurią kalbėti žmonės vis dar nedrįsta.

„Norime būti naudingi tuomet, kai žmonėms skauda fiziškai ir dvasiškai. „Eurovaistinėse“ didžiųjų miestų „Akropoliuose“ knygos pasirodys jau savaitgalį. Kitus knygų egzempliorius vaistininkai galės užsisakyti asmeniškai, nes suprantame, jog ne visuose miestuose yra knygynai, todėl, jei knyga kažkam bus ypatingai reikalinga, mūsų vaistinių vadovai galės ją užsakyti“, - sako I. Damulienė.

Idėja išleisti knygą kilo Seimo nariui Mykolui Majauskui. Jis neslepia, kad ši intencija kilo iš jo asmeninių patirčių.

Pats išgyvenęs skaudžią netektį, M. Majauskas suprato, kad specialistų rekomenduojama užsienio autorių literatūra apie sielvartą po savižudybės, turėjusi padėtų atrasti paguodą ir atsakymus, yra mažai paveiki. Pajutus, kaip aktualu išgirsti lietuviškų, mums artimų istorijų, su kuriomis galėtume susitapatinti, o gal ir rasti atsakymus, kilo mintis pakviesti žmones pasidalinti asmeniniais išgyvenimais.

Knygą galima įsigyti didžiosiose „Eruovaistinėse“, „Pegaso“ knygynuose ir el. parduotuvėje bei parduotuvėse „Maxima“. Autorinės lėšos, gautos platinant knygą, skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.