Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai Kam sveikam žmogui papildomas vitaminas C?

Kam sveikam žmogui papildomas vitaminas C?

2016 12 02
StockSnap XLYI8D8H5R

Šiais metais itin anksti prasidėjus peršalimo ligų sezonui, vaistininkai stebi augančią vitamino C paklausą. Palyginus su praėjusiais metais, lapkričio mėnesį vitamino C preparatų parduota net 37 proc. daugiau, praneša vaistinių tinklas „Eurovaistinė”.

Sveikatos specialistai sako, kad šaltuoju metų laiku daugumai klientų aktualiausias vitamino C  poveikis imuninei sistemai: siekis sustiprinti organizmo atsparumą ir apsisaugoti nuo ligų.

„Tyrimai rodo, kad žmonės vartojantys vitaminą C serga šiek tiek trumpiau. Vis dėlto tai reikėtų daryti reguliariai, o ne priebėgomis, kai peršalimų ir kitų panašių susirgimų sezonas jau čia pat“, - pataria „Eurovaistinės“ vaistininkas Petras Vaitiekūnas.

Sveikatos specialistų teigimu, nauda imunitetui vitamino C poveikis neapsiriboja. Teigiama vitamino C įtaka organizmui priklauso nuo amžiaus ir sveikatos būklės.

„Energingiems ir judriems vaikams vitaminas C naudingas tuo, kad skatina kolageno gamybą – šis baltymas padeda greičiau užgyti nedidelėms žaizdelėms, mėlynėms ir įbrėžimams.  Vyresniame amžiuje  vitaminas C padeda reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (ir taip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų), gali būti naudingas akių ligų, kataraktos bei amžinės geltonosios dėmės degeneracijos, ir onkologinių susirgimų prevencijai“, - vitamino C naudą skirtingiems organizmams komentuoja vaistininkas ir pabrėžia, kad šį vitaminą taip pat turėtų rinktis veiklūs, stresą patiriantys žmonės, - „vitaminas C yra svarbus normaliai nervų sistemai ir psichologinei būklei palaikyti, padeda mažinti nuovargį, psichologines ir fizines streso sukeliamas reakcijas“.

Nors tradiciškai manoma, kad daugiausiai vitamino C turi citrusiniai vaisiai, jis aptinkamas ir kituose vaisiuose bei daržovėse, apie kuriuos susimąstoma rečiau.

„Daugiausiai vitamino C yra saldžiuosiuose pipiruose, brokoliuose, žiediniuose ir Briuselio kopūstuose, taip pat erškėtuogėse, šaltalankio uogose, juoduosiuose serbentuose ar žemuogėse“, - natūralius vitamino C šaltinius vardija vaistininkas ir priduria, kad maisto virimas ir kepimas mažina vitamino įsisavinimą.

„Ne mažiau vitamino C įsisavinimui trukdo tokie šiuolaikinio gyvenimo palydovai kaip teršalai ar stresas bei žalingi įpročiai – rūkymas ir alkoholis, Todėl pajutus, jog dažniau sergama, pradėjo kraujuoti dantenos ar lėčiau gyja žaizdos, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku“, - pataria farmacijos specialistas.