Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Karjera Kompensuojami vaistai Leidiniai Mano EUROVAISTINĖ telefonu Skiepai EUROVAISTINĖJE
Titulinis Naujienos ir patarimai Ką dovanoti, kai linkime sveikatos?

Ką dovanoti, kai linkime sveikatos?

2019 12 12
dovanos

Didžiųjų švenčių proga linkėti sveikatos – pats nuoširdžiausias būdas pasakyti, kaip žmogus jums rūpi. Tačiau kuo palydėti šiuos žodžius – daugeliui tikras galvosūkis. Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ atstovė Jovita Juodsnukytė sako, kad pirmiausiai svarbu galvoti apie žmogų, o ne apie dovaną. Artimuosius labiausiai pradžiuginsite išrinkę būtent tai, kas jiems bus asmeniškai naudingiausia.

Prieš šventes daugeliui žmonių dovanų paieška sukelia tikrą stresą, tačiau, pasak vaistininkų, jeigu gerai pažįstate savo artimuosius, dėl to nerimauti ir verstis per galvą tikrai nereikia. „Svarbiausia išsiaiškinkite, ką žmogus mėgsta, ko jam reikia – taip galėsite paliudyti, jog apie jį galvojote, rinkote dovaną, kuri tinka būtent jam“, – sako J. Juodsnukytė ir priduria, kad svarbiausia įsiklausyti į artimųjų poreikius.

Vaistinė – puiki vieta dovanų paieškoms, kuriomis norite parodyti ypatingą dėmesį. Čia galima išrinkti tai, kas pradžiugins bet kokio amžiaus, lyties ar poreikių turinčius žmones. Vaistinėje dovaną išrinkti pavyks net ir daug neinvestuojant, bet norint pradžiuginti dėmesinga smulkmena.

Lietuviai mėgsta praktiškas dovanas: moterys dažnai pageidauja gauti priemonių plaukų priežiūrai, kosmetikos priemonių veido odai ir kūnui. Vyrai, pasak vaistininkės, taip pat pirmenybę teikia plaukų priežiūros priemonėms, antrasis jų pasirinkimas – maisto papildai, skirti energijai. Jiems taip pat patrauklios dovanos organizmui stiprinti, laukiami ir vitaminai bei mineralai, skirti normaliai kaulų ir raumenų būklei palaikyti.

Vidutinio amžiaus žmonės kur kas labiau nei kiti rūpinasi savo atmintimi, o vyriausieji trokšta apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų – norėtų gauti maisto papildų širdžiai ir kraujotakai. Apskritai vaistininkai pastebi, kad dovanoms ypač jautrūs vyresnio amžiaus žmonės, nes daiktų jie jau užgyveno, o sveikatos bėgant metams tik mažėja, tad artimųjų dėmesį savijautai vertina labiausiai.

Ką dovanoti konkrečiu atveju?

„Eurovaistinės“ vaistininkė J. Juodsnukytė sako, kad vaistinėje išrinkti dovanas pavyks ir tiems, kurie net neturi idėjų, ką dovanoti. Geriausia kreiptis į vaistininkus ir konsultantus, kurie tikrai patars. Be to, vaistinėje įsigytas dovanas čia pat galima ir supakuoti.

Nuotrauka 0001

Pasak vaistininkės, priemones sveikatai gerinti patartina rinktis tik labai gerai įsiklausius: galbūt jūsų artimasis skundžiasi suprastėjusiu regėjimu arba paprašė preparatų tam tikrai problemai spręsti. Vyrai moterims dažnai renkasi dovanoti vitaminus grožiui. Jeigu šeimos nariai aktyviai dirba ar studijuoja, jiems puikiai tiktų nervų sistemą stiprinantys, koncentraciją, atmintį gerinantys ir energijos teikiantys maisto papildai

Vis dėlto, vaistininkė akcentuoja, kad saugiausias pasirinkimas – multivitaminai ir žuvų taukai. „Dažniausiai vitaminus dovanoja vyresniems. Populiariausias ir geriausias pasirinkimas – žuvų taukai ir multivitaminai. Žuvų taukai – saugiausias pasirinkimas, nes jie neturi beveik jokių sąveikų su vaistais, juos saugu vartoti, be to jie tinka visiems vyresnio amžiaus žmonėms ir yra reikalingi“, – sako J. Juodsnukytė.

Tiems, kurie nemėgsta žuvų taukų, vaistininkė siūlo dovanoti multivitaminus – tai individualesnis pasirinkimas. Pasak J. Juodsnukytės, multivitaminus galima išrinkti pagal poreikius, jie pritaikyti skirtingoms amžiaus kategorijoms ir skirtingų poreikių turintiems žmonėms.

Mažiesiems vaistininkė siūlo dovanoti įvairių formų vitaminus, kurie dažnai būna guminukų pavidalo, dėžutėje taip pat galima rasti paveikslėlius spalvinti.

Vaistinėje taip pat galima išrinkti dovanų ir kosmetikos priemones. J. Juodsnukytė išduoda, kad šiemet ypač populiarios lakštinės veido kaukės, jos tinka visiems veido tipams, gali būti dovanojamos ir tuo atveju, kai norima nustebinti tik simboliška dovana, nes yra nebrangios ir tinkamos visiems. Taip pat per šventes dažnai dovanojami įvairūs vonios priemonių rinkiniai – dušo gelis, vonios bomba. Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad veido kremus dovanoti įprastai yra sudėtingiau, reikia gerai žinoti veido odos tipą.

Vis dėlto vaistininkė priduria, kad svarbu nepamiršti, jog dovana pirmiausiai turėtų teikti džiaugsmą, todėl verčiau vengti preparatų konkrečioms problemoms spręsti, apie kurias žmonės linkę nekalbėti, išskyrus atvejus, kai patys žmonės to paprašo. Tuo atveju, jeigu visiškai nežinote, ką dovanoti, vaistininkė siūlo rinktis dovanų kuponą ir leisti pačiam dovanos gavėjui išsirinkti, ko jam labiausiai reikia ir kas teikia didžiausią džiaugsmą.

TOP 6 dovanos iš vaistinės:

  • Žuvų taukai
  • Kraujospūdžio matuoklis arba termometras
  • Malonios priemonės vonios ritualams
  • Multivitaminai
  • Lakštinės kaukės
  • Įvairūs rinkiniai.