Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ gyventi sveikiau...

„Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ gyventi sveikiau kviečia pradėti dar prieš Naujuosius metus

2016 12 15
kaledinis2016

Naujųjų metų pažadus gyventi sveikiau vilniečiai kviečiami duoti jau gruodžio 18 d. Sekmadienį prieš didžiąsias metų šventes apie 2500 šalčio nebijančių bėgimo entuziastų dalyvaus tradiciniame 41-ajame „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“.

Jau keletą metų iš eilės bėgimo renginius globojančio vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė sako, kad Kalėdinis bėgimas išlieka prasmingu renginiu tiek bėgimo profesionalams, tiek ir pradedantiesiems.

„Nuolatiniams bėgimo renginių svečiams „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ jau tapo tradiciniu sezono uždarymu, renginiu, įprasminančiu pasirinkimą gyventi sveikai ir rūpintis gera savijauta visus metus, net ir per šventes. Vis dėlto, norėčiau atkreipti dėmesį, kad mažiau patyrusiems tai puiki proga prisiminti, kad sportui nėra blogo oro ir pradėti laikytis naujametinių pažadų iš karto, o ne nuo kitų metų ar kito pirmadienio“, – sako 3 km distanciją pasirinkusi I. Damulienė.

Bėgimo nauda sveikatai įsitikinusi ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Raimonda Dubauskienė. Anot jos, sportas žiemą – ne tik teikia gerų emocijų, bet ir yra sveikatai naudingas užsiėmimas.

„Nebūtina aktyviai bėgioti, vien pasivaikščiojimas bent kartą per savaitę stiprins imunitetą. Neperšalti, sportuojant žiemą, padės gerai pasirinkta apranga – bėgimo metu kūno temperatūra pakyla, todėl svarbu neapsirengti per šiltai, kad sukaitus neperpūstų vėjas. Be to, kad nepradėtų skaudėti gerklės, žiemą itin svarbu ir taisyklingai kvėpuoti – įkvėpti pro nosį ir iškvėpti per burną“, – pataria „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Pasak sveikatos specialistės, sportuojant žiemą, svarbiausia nepamiršti tam tikrų atsargumo priemonių.

„Nustojus bėgti, kūno temperatūra labai greitai nukrinta. Dėl šios priežasties po bėgimo šaltame ore reikėtų kuo greičiau persirengti sausais šiltais drabužiais (jei sušlapo plaukai, būtinai užsidėti kepurę) ir atsigerti karšto gėrimo. Vis dėlto iš karto po bėgimo nereikėtų vartoti gėrimų, kuriuose yra kofeino – jis gali paskatinti šlapimo susidarymą inkstuose ir tokiu būdu pašalinti dar daugiau skysčių iš organizmo. Paprasčiausias receptas, padėsiantis nuo raumenų skausmo, kurį galite pasigaminti be profesionalo patarimo – tai karštas gėrimas su imbiero šaknimi, citrina ir medumi“, – rekomendacijomis dalinasi vaistininkė.

Renginio organizatorius, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Mikulis priduria, kad ne mažiau nei sveikatos rekomendacijos renginyje svarbios teigiamos emocijos – jau tradiciniais tampantys linksmi kostiumai ir galimybė aktyviai praleisti laiką su draugais ir artimaisiais.

„Kalėdinio bėgimo dauguma laukia būtent dėl šventinės nuotaikos, galimybės pasidžiaugti bėgimu su savo draugais ir artimaisiais. Šiais metais bėgimas vyks prieš didžiąsias metų šventes, dar labiau papuoš miestą ir padės vilniečiams bei miesto svečiams įsitraukti į šventinį šurmulį ir dar kartą parodys, kokia didelė sveikų ir bėgimą mylinčių žmonių bendruomenė esame“, – sako renginio organizatorius.

Gruodžio 18 d. šventiškai pasipuošę ir nusiteikę entuziastai į Vilniaus gatves išbėgs jau 41-ąjį kartą.