Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera Olvel
Titulinis Naujienos ir patarimai „Eurovaistinė“ pradeda iniciatyvą „Rinkis vaistus ...

„Eurovaistinė“ pradeda iniciatyvą „Rinkis vaistus atsakingai"

2016 11 03
tabletytes

Išreiškiant susirūpinimą dėl nepakankamo visuomenės informuotumo apie vaistus ir jų kainų sandarą, teisėtas vaistų pardavimo vietas bei racionalų vaistų vartojimą, vaistinių tinklas „Eurovaistinė“, kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ir kitomis šalies vaistinėmis, pradeda viešumo kampaniją „Rinkis vaistus atsakingai".

Jau šią savaitę šalies vaistines pasieks informaciniai bukletai, kokios yra gyventojų teisės vaistinėje. Šia socialine kampanija siekiama supažindinti visuomenę su tuo, kokią informaciją gali gauti kiekvienas į vaistinę atėjęs gyventojas, patikinti, kad gyventojas gali rinktis vaistus pats, prieš tai gavęs visą reikalingą informaciją apie vaistą ir jo kainą, taip pat, kad kokybiški vaistai parduodami tik vaistinėse. Visi kampanijos dalyviai tiki, jog šis sprendimas padės gyventojams pasirinkti sau tinkamiausius vaistus.

Sveikatos apsaugos ministerijos viceministro Valentino Gavrilovo teigimu, ši ministerijos palaikoma iniciatyva sustiprins geranorišką bendradarbiavimą ir informacijos mainus tarp gydytojų, pacientų ir vaistininkų.

„Vaistų įsigijimas nelegaliose prekybos vietose, neteisingas vai​stų vartojimas yra žalingas žmonių sveikatai, o nežinojimas apie skirtingas vaistų kainas neleidžia pasirinkti tinkamo vaisto atsižvelgiant į finansines galimybes. Vaistinės šia iniciatyva geranoriškai imasi papildomai priminti gyventojams, ką jie turėtų žinoti, kad atsakingai pasirinktų vaistą. Tikimės, kad ši kampanija sustiprins gyventojų ir specialistų bendradarbiavimą", – teigia V. Gavrilovas.

Iniciatyvą palaiko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos vaistinių asociacija, Nacionalinės vaistų prekybos asociacija, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba ir šalies vaistinės: „Benu vaistinė Lietuva", „Camelia vaistinė", „Eurovaistinė" ir „Gintarinė vaistinė".

Informacinę skrajutę rasite čia: Lankstinukas-rinkis-vaistus-atsakingai.pdf