Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai „Eurovaistinė“ kartu su Nacionaliniu vėžio institu...

„Eurovaistinė“ kartu su Nacionaliniu vėžio institutu inicijuoja programą „Aš nesu liga“

2019 11 07
263

Siekiant suvaldyti vis didėjantį sergamumą vėžiu, skatinant rinktis sveikesnį gyvenimo būdą ir taip išvengti tam tikrų vėžio formų, norint suteikti pacientams aktualią, patvirtintą informaciją, inicijuojama nekomercinė programa „Aš nesu liga“. Jos autoriai, pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ kartu su Nacionaliniu vėžio institutu, kurs vaistinėms pritaikytą programą skirtą vėžio diagnozę išgirdusiems žmonėms ir jų artimiesiems.

Nuo 2020 m. veiksianti programa leis gyventojams bet kuriame šalies mieste kreiptis reikalingos pagalbos ir gauti patarimus, kaip sergant onkologine liga nepasimesti sunkiu momentu ir pagerinti savijautą.

Nacionalinio vėžio instituto lep. direktorė dr. Sonata Jarmalaitė sako, kad teisingai elgiasi tie, kurie patarimo kreipiasi į vaistininką, po gydytojo tai sekantis kompetentingas patarėjas.

„Kasmet Lietuvoje vėžys diagnozuojamas daugiau nei aštuoniolikai tūkstančių žmonių. Tyrimais įrodyta, kad saugioje draugiškoje aplinkoje  žmogus turi didesnę tikimybę išgyti, psichologinis nusiteikimas labai svarbus ligos eigai. Pacientams kyla daugybė klausimų, kurių nespėjame atsakyti, todėl šis projektas leis pacientams ne ieškoti informacijos padrikuose tekstuose internete, o pas specialistus“, – sako Nacionalinio vėžio instituto vadovė.

Pasak jos, paciento konsultavimas yra jautriausias klausimas. Sergantiesiems ir jų artimiesiems  dėmesio ir informacijos niekada nebus per daug. „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė teigia, kad vaistininkai jau dabar kas kartą matydami, jog pacientui reikalinga pagalba, konsultuoja jį ir padeda kuo gali. Šiuo metu kuriama programa leis vaistinėse gauti pilnavertę pagalbą tiek diagnozę išgirdusiam, tiek jo artimiesiems.

„Vaistininko profesija yra ir pašaukimas daryti gera. Padėti žmogui kai jam sunku ir reikia patarimo, dėmesio, užuojautos, sprendimo, kaip kiekvieną akimirką jaustis įmanomai gerai“, – teigia I. Damulienė.

NVI konsultacijų poliklinikoje kasmet apsilanko virš 100 tūkst. pacientų. Psichosocialinę pagalbą pacientams NVI teikia panaudodama ir  vidinius, ir papildomus resursus. Psichologinę pagalbą pacientai gali gauti tiek besigydant ligoninėje, tiek ambulatoriškai. Pagalbą pacientams teikia trys psichologai, psichiatras ir du socialiniai darbuotojai. Esant dvasinės pagalbos poreikiui, kreipiamasi į NVI kapelioną. Be to, NVI nuolat stažuojasi  psichiatrijos rezidentai ir psichologijos studentai. Nuo 2015 metų NVI organizuojamos dailės terapijos, muzikos terapijos grupės, kurias veda meno terapijos magistrantai. Taip pat reguliariai vyksta psichologinės paramos grupių užsiėmimai.