Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai „Eurovaistinė“ informuoja apie skiepus nuo vėžį su...

„Eurovaistinė“ informuoja apie skiepus nuo vėžį sukeliančio viruso

2017 01 25
RYKLC0OEQL

Minėdamas Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) drauge su vienu didžiausių šalies vaistinių tinklų „Eurovaistinė“ tėvams ir globėjams primena apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Apie tai vaistinių lankytojus informuoja plakatai ir pranešimai vaizdo ekranuose prie kasų.

Nuo pernai rugsėjo visos vienuolikos metų mergaitės Lietuvoje nuo ŽPV skiepijamos valstybės lėšomis, tačiau informacijos apie galimybę nemokamai paskiepyti dukras tėvams ir globėjams vis dar trūksta.

„Skiepytis galima ir vyresniame amžiuje, tačiau šios vakcinos veiksmingiausios jaunoms, neturėjusioms lytinių santykių ir ŽPV neinfekuotoms mergaitėms. Pasiskiepijus galima išvengti ne tik gimdos kaklelio vėžio, bet ir makšties, lyties organų, išangės vėžio bei lyties organų karpų. Tad labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Eurovaistine“ ir skleisti žinią apie gyvybes išsaugančius skiepus“, - sako ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Anot „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, bendrovės tikslas suteikti tėvams galimybę visą reikalingą informaciją gauti kiekvienoje tinklo vaistinėje.

„Apsilankyti pas gydytojus konsultacijai dažnai pritrūksta laiko, o ir patys sveikatos priežiūros specialistai dėl įtempto darbo grafiko galbūt ne visada spėja priminti apie nemokamus skiepus, tyrimus ir vykdomas prevencijos programas. Į vaistinę žmonės užsuka bent kartą ar du per mėnesį ir čia ne tik įsigyja reikalingų medikamentų, bet ir pasikonsultuoja, sužino, kaip ilgiau išlikti sveikiems“, - dalyvavimą gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitėje komentuoja I. Damulienė.

Sergamumas ir mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio Lietuvoje išlieka vienas didžiausių Europoje. Kasmet mūsų šalyje nustatoma apie 400 - 500 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų, o nuo šios ligos miršta daugiau nei 200 moterų.

Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Europoje tradiciškai minima paskutinę sausio savaitę. Kartą per trejus metus visos moterys nuo 25 iki 60 metų dėl gimdos kaklelio vėžio Lietuvoje gali išsitirti nemokamai.

Visos vienuolikos metų mergaitės valstybės lėšomis skiepijamos nuo ŽPV, vakcinacijos schemą sudaro 2 vakcinos dozės, tarp kurių turi būti ne trumpesnė kaip 6 mėn. pertrauka. Dėl nemokamos vakcinacijos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

ULAC