Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidiniai Skiepai Tyrimai Grožis 360
Titulinis Naujienos ir patarimai Ar užsikrėtė ŽIV gyventojai pirmiausia pasitikrina...

Ar užsikrėtė ŽIV gyventojai pirmiausia pasitikrina namie atlikę testą

2017 07 27
needle dark 72627

Sveikatos specialistai informuoja, kad kaskart daugėja gyventojų, kurie kreipiasi į vaistines įsigydami ŽIV testą ligai nustatyti. Pasak vaistininkų, greitasis ŽIV nustatymo testas yra praktiškai lygiavertis laboratoriniams kraujo tyrimams. Jo kaina siekia beveik 30 eurų, o dažniausiai jo teiraujasi jauni žmonės.

Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ statistika rodo, kad ŽIV nustatymo testų daugiausia yra parduodama Vilniuje stoties rajone įsikūrusioje vaistinėje.

„Šį testą mūsų vaistinėje įsigyja klientai, kuriems aplinkiniai praneša, kur galima įsigyti testą, dažnai sulaukiame klientų iš ŽIV ir AIDS paveiktų asmenų asociacijos, kuri įkūrusi netoliese“, - sako V. Juodienė.

Pasak jos, norisi paneigti ir visuomenės požiūrį į besidominčius ŽIV. „Testą įsigyjantis žmogus yra jaunas, išsilavinęs ir tvarkingas miesto gyventojas iki trisdešimties metų. Jokiu būdu tai ne narkotikus vartojantis asmuo“, - tikina „Eurovaistinės“ atstovė.

Vien per šiuos metus vaistinėse parduoti 69 testai. Be didžiųjų Lietuvos miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio Šiaulių ir Alytaus, šį pasitikrinimo būdą renkasi ir žmonės, kilę iš mažesnių miestų: Marijampolės, Širvintų, Anykščių, Plungės ir Biržų.

Nuotraukos šaltinis: pexels.com