Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
Nemokama linija 8 800 50005 (I-V 9:00-18:00)
PIRKTI INTERNETU
Apie mus Vaistinės Naujienos ir patarimai Lojalumo programa Leidinys Skiepai Tyrimai Grožio programa Karjera
Titulinis Naujienos ir patarimai 2016-ųjų naujiena: EUROVAISTINĖ pristato Didįjį Li...

2016-ųjų naujiena: EUROVAISTINĖ pristato Didįjį Lietuvos savijautos testą

2016 01 11
savijautostestas

Siekdama paskatinti Lietuvos gyventojus gyventi sveikiau ir atrodyti gražiau, vaistinių rinkos lyderė bendrovė EUROVAISTINĖ pristato iniciatyvą – Didįjį Lietuvos savijautos testą. Tai internetinė platforma, kuri kiekvienam norinčiam leis pasitikrinti savo savijautą ir akcentuos bei patars, į ką vertėtų atkreipti dėmesį. 

Iniciatyvą patikrinti visos Lietuvos savijautą paskatino EUROVAISTINĖS užsakymu atliktas reprezentatyvus tyrimas, kurio duomenimis, 60 proc. Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad maitinasi nesveikai, o 52 proc. pripažino per mažai judantys. Atsižvelgus į šiuos rezultatus, gyventojai kviečiami atlikti interaktyvų testą ir pasitikrinti, ar asmeniniai gyvenimo būdo įpročiai yra teisingi. EUROVAISTINĖS valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė teigia, kad iki vizito į vaistinę daugumą žmonių retai susimąsto apie savo savijautą ir tai, kokią įtaką jai turi gyvenimo būdo įpročiai.

„Esame sveikatos ir grožio partneris, todėl kasdien patariame klientams, ką daryti, kad jaustųsi geriau, atrodytų gražiau. Tai mūsų kasdienis darbas. Tačiau siekiame, kad apie savijautą gyventojai pagalvotų kasdien, ne tik susirgę. Dėl to asmeniškai kviečiu skirti penkias minutes ir atlikti testą. Jis leis sužinoti, kiek suvalgytas saldainis, ar neišmiegota valanda veikia mūsų bendrą savijautą“ , - testo poreikį komentuoja I. Damulienė.

Sukurti testą padėjo Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos instituto direktorius prof. Rimantas Stukas. Jis komentuoja, kad sveikatos raštingumas Lietuvoje nėra žemas. Žmonės supranta, kad netinkamai maitinasi ar per mažai juda, tačiau neturi motyvacijos įpročius pakeisti.

„Niekas neprivers žmogaus sveikai maitintis, jeigu jis pats nenorės. O kad jis norėtų keisti įpročius, jam turi būti sukuriama motyvacija būti sveikam. Rasti tą motyvaciją žmogui turi padėti specialistas, akivaizdžiai parodydamas, kas yra blogai jo organizmui ir sveikatai, jeigu jis nesveikai maitinasi ir per mažai juda.“, — sako prof. R. Stukas.

EUROVAISTINĖS ir prof. Rimanto Stuko sukurtas interaktyvus testas, kuriam atlikti prireiks vos 5 minučių, pasiekiamas adresu www.jauskitesgerai.lt. Testo klausimai suskirstyti į keturias kategorijas – mitybą, grožį ir higieną, fizinį aktyvumą ir emocinę savijautą. Atlikus testą, ne tik gaunamas asmeninis savijautos įvertinimas – savijautos pažymys, bet ir pateikiami naudingi patarimai kaip sveikiau maitintis, daugiau dėmesio skirti judėjimui, jaustis gerai ir gražiai bei efektyviau valdyti stresą.